Výsledky hodnocení okresního kola XIV. ročníku soutěže FVTP v Lanškrouně

Výsledky hodnocení okresního kola XIV. ročníku soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež Pardubickém kraji pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy, které proběhlo 2. února 2022 v Kulturním centru Lanškroun pod záštitou starosty města Lanškrouna Mgr. Radima Vetchého.

Projekty posuzovala odborná hodnotitelská komise ve složení:

Ing. Stanislav Medřický, CSc. – předseda, AMAVET, z. s.

Mgr. Radim Vetchý – starosta města Lanškroun

Doc. Ing. Ladislav Maixner, CSc. – Českomoravská společnost pro automatizaci, z. s.

Ing. Marta Novotná – místostarostka města Šumperk

RNDr. Aleš Látr, Ph.D. – Symbiom, s.r.o.

Ing. Oldřich Brýdl – KOMFI spol. s r.o.

František Mareš – FGL Lanškroun

Ing. Hana Boháčová – SCHOTT CR, s.r.o.

Jan Kostelecký – KYOCERA AVX Components s.r.o.

Ing. Jozef Špirko – KYOCERA AVX Components s.r.o.

Zdeněk Kunčár – Schaeffler Lanškroun

Jaroslav Karlík

Aleš Dytrt – Bühler CZ, s.r.o. Žamberk

Oldřich Moravec – AMAVET, z. s.

Po všestranném posouzení 41 projektů okresního kola soutěže v kategorii JUNIOR postupují do krajského kola soutěže autoři těchto 28 projektů:

Proj.JménoSpoluautořiNázev projektuŠkola
1Eliška ŠvestkováKateřina VeseláFosilieGymnazium a Letecká SOŠ Moravská Třebová
2Tomáš RůžičkaŠárka PohorskáMonitoring výskytu kudlanky nábožné a křižáka pruhovaného na MoravskotřebovskuGymnazium a Letecká SOŠ Moravská Třebová
3Jakub Huvar Průzkum hub v přírodní rezervaci Hřebečovský lesGymnázium a Letecká SOŠ Moravská Třebová
4Matěj Kovář Želva zelenaváGymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
7Filip Kovář Domácí zabijačkaGymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
8Andrea HoráčkováRozálie VavřínováHydrocefalusGymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
9Kateřina Janoušková Typický den diabetikaGymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
10Magdaléna Sejkorová BARFGymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
12Lucie SamkováKlára VaňkováČokoládaZŠ Litomyšl, U Školek 1117
13Klára MihulkováPavla Černá, Pavla ZapletalováPrvní pomocZŠ Dobrovského, Lanškroun
16Václav Ptáček Jak zvýšit počet opylovačůGymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
21Jáchym Špaček IR ovladač CAR_mp3 PRO WALL-E MODEL BIGINNERZŠ Lanškroun, náměstí Aloise Jiráska 139
22Filip ReslerPetr ŠpirkaAUTE automatické teráriumZŠ Dobrovského, Lanškroun
23Patrik PolyakAnna StaňkováMICRO:BIT jako ovladač základu robůtka WALL-EDDM DAMIÁN, Lanškroun
24Adam BraikKarel MatoušekModel efektivní fotovoltaické elektrárnyZŠ Lanškroun, náměstí Aloise Jiráska 139
25Miloslav Drašar FotovoltaikaZŠ Vítějeves
31Jana KučerováSarah HolubováChromatografie barevGymnázium Vysoké Mýto
33Karolína Rubešová Není plast jako plastZŠ Dobrovského, Lanškroun
35Matěj BejblíkJáchym KmentZnečištění studánekGymnázium Vysoké Mýto
36František CabalkaTomáš LichtagDobrým vtipem nezarmoutíšZŠ a MŠ J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí
37Vít RozsívalVojtěch Kastner
Václav Kubíček
Pověsti očima dnešní generace aneb jsou pověsti mrtvé?ZŠ Sv. Čecha, Choceň
38Prokop VojáčekOtakar ŠvecIluzeGymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
39Viktorie Ema Bláhová BaletGymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
41Barbora MařáčkováJustýna KučerováJedna pověst, dvě verze?ZŠ Svatopluka Čecha, Choceň
42Valentýna KozákováKarolína Kozáková
Justýna Smrčková
Cikánské pověsti z ChocněZŠ Svatopluka Čecha, Choceň
43Markéta SobotkováAnna KomárkováŽivot v coviduGymnázium Vysoké Mýto
47Aleš Kollmann Odchov korelZŠ Vítějeves
48Tereza Nádvorníková Voda je životZŠ Vítějeves

Po všestranném posouzení 31 projektů okresního kola soutěže v kategorii STŘEDOŠKOLÁK, postupují do krajského kola soutěže autoři těchto 16 projektů:

Proj.JménoNázev projektuŠkola
1Michaela KarlíkováŽivot s Diabetes MellitusGym. A. Jiráska Litomyšl
3Zuzana PilařováRetinoidy a jejich využití při léčbě acne vulgarisGym. A. Jiráska Litomyšl
4Kateřina NovotnáMigrény a způsoby jejich léčbyGym. A. Jiráska Litomyšl
7Matěj ŠilarAsanace kůrovce a kůrovcová kalamita v Městských lesích LitomyšlGym. A. Jiráska Litomyšl
8Oskar Štěrba3D tisk mikrofluidních kanálkůGym. A. Jiráska Litomyšl
12Tadeáš KleinerTvorba studentského filmuGym. A. Jiráska Litomyšl
13Ondřej BártaPedal boxSOŠ a SOU Lanškroun
14Barbora CabalkováDetekce kosmického záření scintilačním detektorem a mionovým teleskopem vlastní konstrukceGymnázium Žamberk
16Iva KlímováCharakterizace tří genotypů hrachu setéhoGym. A. Jiráska Litomyšl
18Vojtěch JuzaVyhledávání potenciálních lektinů ve smržiGym. A. Jiráska Litomyšl
20Matyáš NovotnýLuminiscenční boranové clusteryGym. A. Jiráska Litomyšl
21Amélie KadlecováBisfenoly v hračkáchGym. A. Jiráska Litomyšl
25Anna PoslušnáFosfáty v tavených sýrechGym. A. Jiráska Litomyšl
28Markéta DoležalováOdklad povinné školní docházkyGym. A. Jiráska Litomyšl
31Adéla JetmarováKdyby lidé k volbám nechodili, nefungovala by demokracie aneb jak volí mladí lidéGym. A. Jiráska Litomyšl
33Karla RubkováEfektivita léčby migrényGym. A. Jiráska Litomyšl

Zvláštní ceny

Cena starosty města Lanškroun:

Tereza Nádvorníková – Voda je život (ZŠ Vítějeves)

Matěj Kovář – Želva zelenavá (Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl)

Cena místostarosty města Lanškroune:

Ondřej Bárta – Pedal box (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun)

Cena Společenství firem:

Barbora Cabalková – Detekce kosmického záření scintilačním detektorem a mionovým teleskopem vlastní konstrukce (Gymnázium Žamberk)

Komfi:

Ondřej Bárta – Pedal box (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun)

Filip Resler, Petr Špirka – AUTE automatické terárium (Základní škola Lanškroun, Dobrovského)

Schott:

Vít Rozsíval, Vojtěch Kastner – Pověsti očima dnešní generace aneb jsou pověsti mrtvé? (ZŠ Sv. Čecha, Choceň)

Prokop Vojáček, Otakar Švec – Iluze (Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl)

Tereza Nádvorníková – Voda je život (ZŠ Vítějeves)

Schaeffler:

Ondřej Bárta – Pedal box (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun)

Barbora Cabalková – Detekce kosmického záření scintilačním detektorem a mionovým teleskopem vlastní konstrukce (Gymnázium Žamberk)

Klára Mihulková, Pavla Černá, Pavla Zapletalová – První pomoc (ZŠ Dobrovského)

Miloslav Drašar – Fotovoltaika (ZŠ Vítějeves)

Symbion:

Jakub Huvar – Průzkum hub v přírodní rezervaci Hřebečovský les (Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská Třebová)

František Cabalkay, Tomáš Lichtag – Dobrým vtipem nezarmoutíš (ZŠ a MŠ J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí)

Vít Rozsíval, Vojtěch Kastner – Pověsti očima dnešní generace aneb jsou pověsti mrtvé? (ZŠ Sv. Čecha, Choceň)

Kyocera AVX:

Filip Resler, Petr Špirka – AUTE automatické terárium (Základní škola Lanškroun, Dobrovského)

Karolína Rubešová – Není plast jako plast (Základní škola Lanškroun, Dobrovského)

Adam Braik, Karel Matoušek – Model efektivní fotovoltaické elektrárny (Základní škola Lanškroun, náměstí Aloise Jiráska 139)

Ondřej Bárta – Pedal box (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun)

Barbora Cabalková – Detekce kosmického záření scintilačním detektorem a mionovým teleskopem vlastní konstrukce (Gymnázium Žamberk)

Matyáš Novotný – Luminiscenční boranové clustery (Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl)

Adéla Jetmarová – Kdyby lidé k volbám nechodili, nefungovala by demokracie aneb jak volí mladí lidé (Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl)


Mockrát děkujeme za Vaši účast a postupujícím gratulujeme! Těšíme se na setkání na krajském kole soutěže.


V Lanškrouně 2. února 2022

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.